Op het congres Active House Alliance in Kopenhagen is het besluit genomen voor de oprichting van een nieuwe internationale alliantie. Het samenwerkingsverband moet ervoor zorgen dat vanaf 2020 alle gebouwen energie- en CO2-neutraal worden gebouwd. Meer dan 50 vertegenwoordigers uit de bouwbranche en bouwonderzoeksinstituten hebben dat in Kopenhagen afgesproken.
Het doel van de bijeenkomst was daarnaast het delen van ervaringen en het treffen van voorbereidingen van de nieuwe bouwstandaard Active House. De standaard geeft aan dat een gebouw met een dergelijk keurmerk meer energie produceert dan gebruikt.
Een andere motivatie voor de oprichting van de alliantie ligt op het gezondheidsvlak. Mensen brengen tot wel 90 procent van hun leven in gebouwen door en twee van de drie gebouwen heeft een slecht binnenklimaat. Een slecht klimaat in een gebouw kan zorgen voor allergieën, depressies en een verminderd vermogen om te leren. Er is dus veel te verbeteren.
Deelnemers zijn afkomstig uit Nederland, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Polen, Rusland en Zwitserland.