Winnaars VSK Awards 2012 bekend (7-2-2012)
Atag, Hansgrohe, IthoDaalderop en Buva zijn de grote winnaars van de VSK Awards 2012. De projectenprijs ging naar het renovatieproject Dolomietenlaan in Tilburg. De Awards werden maandagavond 6 februari uitgereikt.
De installatieprijzen zijn uitgereikt op de eerste dag van de VSK 2012, die deze week gehouden wordt in de Jaarbeurs in Utrecht. De prijzen werden uitgereikt door juryvoorzitter Ed Nijpels tijdens het VSK Dinner, gepresenteerd door Anita Witzier.
Vuur en Water
Atag Verwarming won de Award in de categorie Vuur voor de Multigasketel, die het bedrijf introduceert op de VSK. Deze cv-ketel kan door innovatieve gasbrandertemperatuurmeting en zuurstofsensormeting alle soorten (bio)gas verbranden. De ketel gaat hiermee een stap verder dan de ketels die reeds gasadaptief zijn.
In de categorie Water won Hansgrohe. De kranenfabrikant introduceert op de VSK de Ecostat Select, een thermostaatkraan die begrensd en beveiligd is en bovendien als designplanchet kan fungeren.
Lucht en Aarde
Buva won met Smartstream de Award in de categorie Lucht. Dit nieuwe ventilatieconcept, op basis van continue meting van luchtkwaliteit, regelt zichzelf volautomatisch en is zelfkalibrerend.
In de categorie Aarde won fusiebedrijf Itho Daalderop met de Flat Energy Cube. In dit concept kan een portiek- of galerijflat kan worden geüpgraded naar Energielabel A++, ongeacht het huidige Energielabel. De Flat Energy Cube bevat alle installatieproducten die nodig zijn om een woning comfortabel te voorzien van ventilatie, warm water, verwarming en koeling. De Cube bestaat uit een warmtepomp, boilervat, CO2-gestuurde ventilatie en een douche-wtw.
Projectenprijs
De projectenprijs ging naar de Dolomietenlaan in Tilburg, een inzending van Brink Climate Systems, uitgevoerd door installateur Kempair. In dit project zijn acht woningen uit de jaren zeventig zowel op bouwkundig als installatietechnisch niveau integraal aangepakt.