Omslag_VV04-200
29 mei 2018

CO2-condensingunits voor de retail

Panasonic

Het gebruik van fluorkoolwaterstoffen (HFK's) in Europa moet volgens de Kigali-afspraken uit 2015, in 2036 met 85 procent zijn verminderd. Panasonic zet om die reden in op CO2-koelsystemen met een veel lagere Global Warming Potential (GWP). De fabrikant introduceert daarom deze zomer een 4kW en een 15 kW CO2-condensingunit in Nederland.

De twee nieuwe units zijn geschikt voor kleinere retailomgevingen. Met deze units richt Panasonic zich vooral op koelcellen in kleine winkels, kleine supermarkten, buurtwinkels en winkels bij tankstations. De 4 kW CO2-condensingunit realiseert een SEPR van 3,83 voor koeling en 1,92 voor vriezen. Dit is mogelijk dankzij het gebruik van onder meer een door Panasonic ontwikkelde twee-fasen CO2-compressietechnologie, een rotary compressor en Panasonic's unieke koudemiddelcircuit.